להתראות חברים – נפרדים ממשלחת הנוער מגרמניה

משלחת הנוער מגרמניה שהתה בישוב בין ה-13-19.4 במסגרת פרוייקט חילופי משלחות.

בהמשך לביקור של המשלחת הישראלית שנערך במרץ האחרון, הגיעו שמונה בני נוער משתי הערים, לובק והמבורג, ופגשו את חבריהם משכבר, שמונה בני הנוער ממצפה רמון. עצם המפגש המחודש היה מרגש וחברויות שנרקמו פרחו שוב.

במהלך השבוע , חול המועד פסח, חברי שתי המשלחות טיילו, חוו, למדו, התנסו, ראו, סיפרו והקשיבו. מגוון הפעילויות שאורגנו על ידי יחידת הנוער והמתנ"ס, כללו ביקורים באתרים התיירותיים המובילים במצפה רמון ובסביבה, אירוח ביתי אצל משפחות מהישוב, ארוחות משותפות וטעימות מקומיות, סדנאות יצירה ומחשבה חופשית, הכרות עם תרבות מקומית וישראלית, ובעיקר חוויית חג הפסח על כל מרכיביו.

סיכום הביקור נערך אתמול, יום ה', בא.נ.א, והיה מרגש לשמוע את שתי המשלחות ומלוויהם מספרים על חוויית הביקור. החלפת הרשמים והדיון הפתוח שהתקיים לסירוגין באנגלית, עברית וגרמנית, העלו דמעות רבות בעיני המשתתפים, והציפו רגשות חזקים. חלק מבני הנוער מגרמניה סיפרו על התנגדות חלק מהחברים והמשפחות לנסיעתם לישראל "המסוכנת כל כך", ואיך הביקור שינה עבורם, ואשר עתיד לשנות עבור קרוביהם, את כל תפיסתם את ישראל. מהצד השני חברי המשלחת הישראלית, אמרו ששמחו כל כך לארח אותם כאן ומרגישים שהביקור בישראל הוא זה ששיחרר המון מעצורים ואיפשר דיון פתוח ומרתק.

התובנות של המעירים היו אחידות וברורות: כדי לחיות בעולם טוב יותר, אנו צריכים לראות את האדם עצמו ללא הבדל מין, גזע, צבע או דת. כולנו בני אדם שווים ואם נתייחס אחד ורעהו בכבוד נוכל בהחלט לבנות עולם טוב יותר.

גם צוות ההדרכה המלווה של שתי המשלחות שיתף את תחושותיו בדגש של "כל אחד מכם הוא כאבן שנזרקת למים ועושה גלים. קחו את שחוויתם ולמדתם חזרה לבתיכם, קהילותיכם וקרוביכם, והפיצו את המידע. כל אחד מכם יכול לשנות תפיסת עולם שלמה."

ראש המועצה, מר רוני מרום, הוסיף וחידד: " על כל אחד מאיתנו מוטלת האחריות לתיקון העולם. בעצם השתתפותכם במשלחת כזו, המחברת בין קצוות ומגשרת על תרבויות, אתם מוכיחים שהתיקון אפשרי ושהעולם ואיכות חיינו יכולים להשתפר מידי יום, על ידי פעילויות קטנות של כל אחד ואחת מאיתנו."

אנו במועצה מבקשים להודות לכל מי שנתן מזמנו, מירצו, יזמתו ורעיונותיו להצלחת המשלחת: המתנ"ס, יחידת הנוער, בעלי העסקים ותושבים מסורים בישוב. בזכות כולכם התוצאה היתה פשוט יוצאת מגדר הרגיל! וכל מילה נוספת תהיה מיותרת.