ביקור שר האוצר משה כחלון במצפה רמון

שר האוצר משה כחלון הגיע למצפה רמון עם בשורות שישנו את עתיד האזור

ביום רביעי האחרון (כ"ד באב התשע"ז, 16.8.2017) שר האוצר הגיע למצפה רמון יחד עם ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי וצוות האוצר. הם נפגשו עם ראש המועצה (אל"ם במיל') רוני מרום ומכובדי המועצה. במהלך הפגישה הם שוחחו על חזונו של ראש הממשלה הראשון דויד בן גוריון ועל האתגרים הרבים שעומדים בפני המועצה בתחומי ההתיישבות, התעסוקה והכלכלה, חינוך ועוד. שר האוצר הודיע 2 בשורות משמעותיות ליישוב. הראשונה היא בנוגע לפינוי מגורי היב"א שנמצאים באחת הנקודות התצפית היפות ביותר באזור – סוכם עם רמ"י, הרשות המקומית ולשכת התכנון של הוועדה המחוזית דרום שהמועצה האזורית תקדם פרוגרמה ראשונית לאזור ואז יהיה אפשר לצאת למכרז קבלן. הבשורה השנייה היא לגבי מנחת המטוסים – המנחת יוכשר לנחיתת מטוסים ויקודם אזור תעשייה צמוד.

שר האוצר משה כחלון: "מצפה רמון הוא בין המקומות היפים בארץ – אנחנו הגענו לכאן כי אנחנו רואים את החשיבות הרבה ליישוב הזה. כשהגענו הבוקר למצפה לא הגענו בידיים ריקות – הגענו עם בשורות משמעותיות : מגורי היב"א עתידיים להתפנות ובקרוב כבר יהיה אפשר לצאת למכרז ובנוסף נפעל לשיפור תשתיות אזור המנחת ולהקמת אזור תעשייה צמוד. ראש המועצה הציג בפנינו תכניות כיצד אפשר להפוך את המקום פה עם אחד הנופים היפים בארץ לאזור תיירותי מצליח. אני בטוח שהוא יידע להוביל את מה שנתנו ולהזניק את המקום הזה קדימה. המטרה שלנו היא לחזק ולהזניק את מצפה רמון קדימה.  אני מאמין שבשיתוף פעולה עם ההנהגה המקומית אנחנו נוכל לקדם את הנושא, לחזק את מצפה רמון ולהפוך אותו לאחד המקומות הכי תיירותיים בארץ. החזון של רוני זה להכפיל את מצפה, אנחנו נסייע לו ככל האפשר באמצעות פיתוח תשתיות מתאימות למנחת, הקמת מקומות תעסוקה בצמוד בדגש על תיירות חקלאות, התחדשות עירונית, מחיר למשתכן ועוד".

לאחר מכן, נפגשו שר האוצר וראש המועצה עם זוכי תכנית מחיר למשתכן ושוחחו איתם. בהמשך, סייר שר האוצר יחד עם ראש המועצה ביישוב: הם ביקרו במיזם התעסוקתי 'מדבר תשעשרה' המכיל 25 עובדות הנותנות שירותי מזכירות ועזרה אישית על פי צורך.  לאחר מכן סיירו בנק' התצפית על מכתש רמון בצמוד למגורי היב"א . בסוף הסיור הגיעו לנק' תצפית על מנחת המטוסים.

זהו הביקור השני החודש של שר האוצר משה כחלון במצפה רמון. במהלך השנתיים האחרונות ביקרו נציגים רבים ממפלגת "כולנו" וסייעו לקידום מצפה רמון – שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, יו"ר הסיעה חה"כ רועי פולקמן, סגן השר חה"כ מייקל אורן ועוד. הם פעלו למען זירוז הליכי הרישוי לעסקים, אכלוס בדיור הציבורי, פרויקט שיקום שכונות, מחיר למשתכן, התחדשות עירונית ועוד.

צילום: אלעד מלכה

נגישות