הפנינג “מקומי”

עשרות משפחות השתתפו ביריד הפסח הקהילתי של מצפה רמון

משתתפי ומשתתפות ‘מקוֹמי’ תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי במצפה רמון קיימו יריד פסח אביבי למען הקהילה.

משתתפי ‘מקוֹמי’ תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי במצפה רמון קיימו יריד פסח אביבי למען הקהילה. היריד התקיים לקראת חג הפסח במטרה לייצר מפגש קהילתי, וכלל הפנינג אביב עם תוצרת מקומית בשוק קח תן קהילתי, דוכנים, הפעלות לילדים וסדנאות קרקס ומוזיקה.

במהלך היריד, שיועד בעיקרו למשפחות עם ילדים בכל הגילאים, נערכו סדנאות בנושאים של פנאי וערבות הדדית, וחולקו סטיקרים עם מנטרות כגון “תיהי השינוי שאת רוצה בעולם”, “להגיד תודה, לבחור באהבה”, קיימות וקבלה הולכים יד ביד, לעתיד טוב יותר”, כחלק מהמיזם של קבוצת ‘מקומי’ ביישוב שנועד לחזק את החוסן הקהילתי.

משתתפות ומשתתפי קבוצת ‘מקומי’ תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי במצפה רמון, יחד עם מרכז הצעירים ‘המנסרה’, הפיקו את האירוע מתוך הבנה שקיימת חשיבות ביצירת הזדמנויות למפגש לתושבים וחיזוק הקהילתיות במצפה רמון. ״בנוסף לנושא הקיימות היה חשוב לנו להכניס תכנים שנעלמו מהמרחב הקהילתי במצפה רמון ולחבר בין מספר צרכים קהילתיים קיימים״ ציינו המנהיגים והמנהיגות הצעירים.

יצחק וסרלאוף, שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי: ”חיזוק החוסן הלאומי הוא יעד. היוזמות שנוצרות במסגרת תוכנית המנהיגות מקוֹמי מחזקות את המנהיגות הצעירה, את הערבות הדדית ואת האיתנות החברתית והקהילתית. אין ספק שהחוסן הלאומי נבנה בראש ובראשונה באמצעות חיזוק החוסן המקומי ונמשיך לפעול לחיזוק החוסן ולהעצמת הישובים״.

‘מקוֹמי’, תכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי נועדה לחזק מנהיגות צעירה ואת החוסן הקהילתי ביישובים, ומופעלת במצפה רמון על ידי ‘דרומה צפונה’ מיסודה של הסוכנות היהודית. התוכנית פועלת בכ-40 רשויות ומאפשרת ללמעלה מ- 500 צעירים לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם כמנהיגים מקומיים, ולקבל כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

דילוג לתוכן