תיירוּת - Tourism
מיוחד במצפה

מצפה של כוכבים

שילוב נדיר של מיעוט ימי עננות, גובה רב מעל פני הים, ריחוק מריכוזי תעשייה וישובים עירוניים גדולים הופך את מצפה רמון לאחת הנקודות הנגישות הטובות ביותר על פני כדור הארץ לצפייה בכוכבים.

במצפה רמון פועל מצפה כוכבים מחקרי של אוניברסיטת תל אביב. תחום האסטרונומיה הופך בשנים האחרונות לענף תיירותי חשוב במצפה רמון.

מצפה רמון החלה השנה בשיתוף רשות הטבע והגנים במהלך לצמצום זיהום האור ולעמידה בתקן הבינלאומי של שמורת שמי לילה.

מכתש רמון –  ההר שנעלם

מכתש רמון הינו מכתש הבלייה הגדול מסוגו בעולם. מדובר בחלון גיאולוגי עצום מימדים המאפשר לפגוש באופן בלתי אמצעי בתופעות מדהימות עמוק בבטן האדמה.

בעבר נגישות זו הפכה את המכתש למוקד כרייה וחציבה של חומרים רבים. כיום לאחר שיקום המחצבות הפך המכתש לשמורת טבע נפלאה לטיילים ולמוקד מחקרי מרתק לגיאולוגים מכל רחבי העולם.

חקלאות עברית מדברית

כבר לפני שלושת אלפים שנה בתקופת שלמה המלך היווה אזור מצפה רמון אזור חקלאי משגשג בו גידלו זיתים וכרמי יין. התוצרת החקלאית האיכותית שגודלה בתנאים המיוחדים של האזור כגון קרינת השמש, משרע הטמפרטורות הגדול בין לילה ליום, היובש והבידוד הגיאוגרפי הפכה למבוקשת מאוד בקרב הרומאים מעבר לים בתקופה הביזנטית.

כיום, על שרידיה של החקלאות הקדומה ברוח ציונות חלוצית תוך מתן מקום של כבוד לסכרים, בורות המים ולטרסות העתיקות ניטעו מאות דונמים של כרמים, זית ויין המחדשים ימינו כקדם.

ספורט אתגרי מדברי

בידודה הגיאוגרפי של מצפה רמון, מרחביה האין סופיים המרושתים בשבילי אופניים וריצה , מזג האוויר היבש והקריר שלה הפכו את מצפה רמון למוקד משיכה לספורטאים המגיעים למחנות אימונים, לאירועים ספורטיביים אתגריים ולנופש פעיל.

אומנות

מפגש של אדם ומדבר מייצר השראה. השקט, המרחב, יופיו עוצר הנשימה של נוף בראשית, עוצמת הטבע, מחוללים בקרבו של האדם תהליכים של התבוננות פנימית ומאפשרים לכוחות היצירה העצורים בתוכו לפרוץ החוצה בכתיבה, בציור, בפיסול, במלאכת יד, בנגינה ובכל דרך בה בוחר הוא לבטא את עצמו ורעיונותיו.

לא בכדי תורה ניתנה במדבר ולא בכדי מצפה רמון הפכה ברבות השנים למוקד משיכה לאומנים מהארץ ומהעולם אליה מגיעים ליצור בהשראתה

  • מועדון הג’אז
  • פארק לפיסול מדברי – מעבר לאתר הפארק
  • פאטה מורגנה
  • אבן ספיר
  • אינטימדבר
  • פסטיבל שער
  • אומנים במצפה רמון.
בודק...