יריד הפסח של מנהיגי ומנהיגות מצפה רמון - המועצה המקומית מצפה רמון : המועצה המקומית מצפה רמון
יריד הפסח של מנהיגי ומנהיגות מצפה רמון

יריד הפסח של מנהיגי ומנהיגות מצפה רמון

משתתפי ‘מקוֹמי’ תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי במצפה רמון יזמו יריד פסח אביבי למען הקהילה

משתתפי ‘מקוֹמי’ תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי במצפה רמון יזמו יריד פסח אביבי למען הקהילה. היריד יתקיים ביום שלישי (04.04.2023 י”ג ניסן) במטרה לייצר מפגש קהילתי, ויכלול הפנינג אביב עם תוצרת מקומית בשוק קח תן קהילתי, דוכנים, הפעלות לילדים סדנת קרקס, מוזיקה ופינת הסברת מחזור וסביבה. במהלך היריד, שמיועד בעיקרו למשפחות עם ילדים בכל הגילאים, יערכו סדנאות בנושאים של פנאי וערבות הדדית, על מנת לחזק את החוסן הקהילתי.

משתתפות ומשתתפי קבוצת ‘מקומי’ תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי במצפה רמון, יחד עם מרכז הצעירים ‘המנסרה’, בחרו להפיק את האירוע מתוך הבנה שקיימת חשיבות ביצירת הזדמנויות למפגש לתושבים וחיזוק הקהילתיות במצפה רמון. ״בנוסף לנושא הקיימות חשוב לנו להכניס תכנים שנעלמו מהמרחב הקהילתי במצפה רמון ולחבר בין מספר צרכים קהילתיים קיימים״ ציינו המנהיגים הצעירים.

יצחק וסרלאוף, שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי: ”חיזוק החוסן הלאומי הוא יעד. היוזמות שנוצרות במסגרת תוכנית המנהיגות מקוֹמי מחזקות את המנהיגות הצעירה, את הערבות הדדית ואת האיתנות החברתית והקהילתית. אין ספק שהחוסן הלאומי נבנה בראש ובראשונה באמצעות חיזוק החוסן המקומי ונמשיך לפעול לחיזוק החוסן ולהעצמת הישובים״.

‘מקוֹמי’, תכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי נועדה לחזק מנהיגות צעירה ואת החוסן הקהילתי ביישובים, ומופעלת במצפה רמון על ידי ‘דרומה צפונה’ מיסודה של הסוכנות היהודית. התוכנית פועלת בכ-40 רשויות ומאפשרת ללמעלה מ- 500 צעירים לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם כמנהיגים מקומיים, ולקבל כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

דילוג לתוכן