תושבים ותושבות
סיירת הורים

הסבר כללי:

סיירת (הורים) קיץ מהווה אמצעי קהילתי לשילוב הורים ומתנדבים במאמץ להגביר נוכחות בוגרת במרחבים הציבוריים בהם מתגודדים בני נוער

מתנדבי הסיירת מהווים אוזן קשבת לבני נוער באזורי הבילוי בפארקים ובגנים שבהם הם מתגודדים. מתנדבי הסיירת מהווים גורם מונע בעצם נוכחותם ובמקרים מסוימים אף מקור מידע חשוב בעבור גורמי אכיפה וטיפול. הסיירת מבוססת על הורים ומתנדבים תושבי מצפה רמון. פעילות הסיירת נגזרת מצרכי היישוב ומותאמת למועדים ולזירות בהן נדרשת נוכחות מבוגרת במוקדי התקהלות של בני נוער. המתנדבים יעוברים הדרכה וליווי מקצועי לאורך הפעילות..

טופס הרשמה לסיירת הורים

  (*) שדה חובה

  הסיירת תפעל במסגרת שיתוף פעולה של המשרד לביטחון הפנים והמועצה המקומית מצפה רמון. הסיירת היא קבוצת הורים מתנדבים מהיישוב המסיירת במרכזי בילוי נוער בלילות, במהלך סופי שבוע ובזמן חופשות בית הספר. ההורים עוברים הכשרות המסייעות להם ללמוד ולהתמודד בצורה טובה יותר עם תרבות הבילוי של בני הנוער, חיזוק והגברת מעורבותם בחייהם של הילדים וחיזוק תחושת הקהילתיות של התושבים אשר יש לה תרומה מכרעת לתחושת הביטחון האישית של התושבים. ההורים עוברים הכשרה לניהול שיח עם בני הנוער, יוצרים קשר עם הנערים ומסבירים להם על הסכנות ההתמכרות לאלכוהול ולסמים. במקרים שבהם סבורים ההורים כי נתקלו בנער או נערה הזקוקים לסיוע מקצועי, הם מפנים אותם לגורמי טיפול.

  הסיירת פועלת בשיתוף פעולה עם גורמי אכיפה ביישוב וכן עם גופים התנדבותיים דומים ובכך מעצימה את כוחם של גורמי המניעה, הפיקוח, האכיפה והביטחון ביישוב.

  מטרת פעילות סיירות הורים

  • צמצום האלימות וההתנהגות האנטי-חברתית של הנוער ביישוב.
  • הגברת המודעות של ההורים לפעילות הפנאי של ילדיהם
  • איגום משאבי האכיפה והמניעה בכדי להגביר את רווחת התושבים וביטחונם האישי.

  בודק...